Ambulans wiedzy

Ambulans wiedzy

Od stycznia 2014 do lipca 2015 zrealizowaliśmy dla Grupy Primus s.c. z Olsztyna w ramach projektu "Ambulans wiedzy" dziewięć rodzajów kursów/szkoleń z zakresu medycznych czynności ratunkowych dla 54 ratowników medycznych i pielęgniarek systemu z województwa warmińsko-mazurskiego.

Projekt „Ambulans wiedzy” był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw.

Uczestnicy projektu mieli możliwość uzyskania 228 pkt edukacyjnych w ramach doskonalenia zawodowego !

Rodzaje szkoleń:

1. Kurs doskonalący - 120 pkt

2. EKG i elektroterapia dla ratowników - 16 pkt

3. Farmakoterapia w stanach zagrożenia życia i toksykologia w medycynie ratunkowej - 12 pkt

4. Postępowanie w urazach przedszpitalnych - 16 pkt

5. Zagrożenia środowiskowe - 8 pkt

6. Postępowanie w zdarzeniach masowych - 8 pkt

7. Psychologia w systemie ratownictwa medycznego - 16 pkt

8. Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u osób dorosłych - 16 pkt

9. Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne u dzieci - 16 pkt

Zajęcia prowadzone były przez doświadczoną kadrę lekarzy, ratowników i psychologów oraz nauczycieli akademickich Katedry Medycyny Ratunkowej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Terminy szkoleń (raz w miesiacu) były dostosowane do możliwości uczestników.

Kurs i warsztaty odbywały się w Hotelu Anders w Starych Jabłonkach i Hotelu ZAMEK w Rynie. Ratownicy mieli zapewniony nocleg i wyżywienie, a wieczorem po zajęciach mogli zregenerować swój organizm korzystając z basenu, sauny i jaccuzi.

 

 

 

AKTUALNOŚCI

ARCHIWUM

Informacja! Wszystkie treści zawarte na stronie mają tylko i wyłączne charakter informacyjny. W rozumieniu prawa nie stanowią oferty handlowej.
Uwaga! CSR DAN – MED zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w przypadku braku wymaganej liczby potwierdzeń.